Norweskie piece i kominki Jøtul

Read Time 1 min.

Norweskie piece i kominki Jøtul

Piece i kominki to już nie tylko konieczność w walce z zimnem, ale również elementy podkreślające dobrą estetykę wnętrz, źródło przyjemności i kreowania nastroju.

Marka Jøtul, lider rynkowy z imponującym 160-letnim doświadczeniem i „Norweskim DNA” produkuje żeliwne piece i wkłady kominkowe, które zachwycają nas swoją ponadczasową architekturą (doskonale wpisującą się we współczesne i klasyczne wnętrza), jakością rzemiosła, a także ideą proekologicznej technologii (pozyskiwanie żeliwa od lokalnych zakładów recyklingowych, odzyskiwanie ciepła dzięki akcesoriom, system czystego spalania). Produkty Jøtul zostały nagrodzone m.in. na „Red Dot Design Award” i „Award for Design Excellence”.

Na zdjęciu powyżej piec wolnostojący Jøtul wersji z praktyczną obudową FS 91 znanego norweskiego projektanta Bårda Ekera. Obudowa wykonana została z mieszanki lekkiego betonu i oliwinu. Materiał ten sprawia, że ciepło gromadzone podczas palenia, wydzielane jest przez długi czas po jego zakończeniu.

Jøtul F 373 Advance stał się najpopularniejszym modelem pieca na drewno w Europie. Linia ta zredefiniowała kominkowy design.

Fot.: www.jotul.com/pl, www.jotul.se