Naszym fanom przekazujemy książkę Zaprojektowane. Polski dizajn 2000–2013

Read Time 1 min.

Naszym fanom przekazujemy książkę Zaprojektowane. Polski dizajn 2000–2013

„Zaprojektowane. Polski dizajn 2000-2013” to pierwsza tak obszerny album prezentujący produkty, których nie sposób zobaczyć na wystawach dizajnu czy w pismach lajfstajlowych.

Publikacja dokumentuje zmiany, jakie na przestrzeni ostatnich lat zaszły w polskim wzornictwie prezentując ponad sto świetnie zaprojektowanych produktów: mebli, lamp, sprzętów AGD, ceramiki, a także jachtów czy samolotów. Uzupełnieniem opracowania są wywiady z 12 projektantami. Z rozmów dowiemy się jaka jest kondycja polskiego wzornictwa i przyszłe kierunki jego rozwoju. Ponadto projektanci zdradzają ich indywidualne podejście do pracy, wyznawanych wartości i metody działania w pracy koncepcyjnej.

Cytat z książki:

„Nie mamy takiej tradycji, jaką mają chociażby Włosi, którzy wyssali dizajn z mlekiem matek. Świadomość potrzeby dobrego projektowania buje się latami, tego nie da się szybko osiągnąć. Nasza siła zawiera się w niebywałej dynamice i chęci rozwoju. Polacy łakną nowości i innowacji”.
– Michał Łojewski

Zaprojektowane to polska, uaktualniona wersja publikacji Polish Design: Uncut, przygotowanej przez 2+3D dla Instytutu Adama Mickiewicza.

Fot.: przemekszuba.pl